/
/
Verdienstelijk Antilopen/Bloemendal Bouw 1 verliest van sterk Wageningen 1

Verdienstelijk Antilopen/Bloemendal Bouw 1 verliest van sterk Wageningen 1

maandag 12 mei 2025

Afgelopen zaterdag ging Antilopen/Bloemendal Bouw op bezoek in Wageningen. Vooraf was al duidelijk dat Wageningen een maatje of drie te groot zou zijn voor het eerste. Wageningen heeft een topseizoen achter de rug waarin ze ongeslagen kampioen werden in de hoofdklasse en volgend jaar aan treden in de Korfballeaque 2. Het is een hecht collectief dat over alle schijven kan scoren en verdedigend moeilijk te passeren is. Het was afwachten hoe het eerste zich zou houden tegen zo’n goeie tegenstander. De ambiance was in ieder geval top: zonovergoten sportpark Binnenveld, ca 200 toeschouwers, heerlijke sfeer en ook nu was de bal weer rond.

Antilopen/Bloemendal Bouw 1 mistte deze wedstrijd Bart en Rens. Beiden met een blessure.. Jammer want het zou het mooiste geweest zijn als Antilopen in de sterkste bezetting had kunnen spelen. Neemt niet weg dat Sam in de basis startte en dat prima deed. Voor Wouter was dit een bijzondere terugkeer op het veld waar hij 6 jaar met plezier gespeeld heeft.

Antilopen startte met Matthijs, Femke, Laura en Wouter in de aanval en Jorg, Evelien, Quinty en Sam in de verdediging.

Na 1-0 van Wageningen scoorde Matthijs van afstand. Daarna gaf Wageningen gas en liep uit naar 6-1 alvorens Evelien 6-2 uit een vrije bal liet noteren. Jorg had het zeer lastig tegen zijn watervlugge tegenstander Jelle en kreeg een aantal makkelijke gegeven strafworpen tegen. Zeker in het licht dat de scheidsrechters aan de Antilopen kant vergelijkbare overtredingen wegwuifden of “beloonde” met slechts een vrije bal.  En Wouter trof het niet dat zijn tegenstander en oud-vakgenoot Pim deze middag loepzuiver was en 8x scoorde. Van 6-2 denderde Wageningen door naar 13-2. Jorg scoorde 13-3, waarna Wageningen de ruststand op 16-3 zette. Hiermee was het krachtverschil wel helder. Maar in tegenstelling tot vorige week, waarin Antilopen vaak 1 schots aanvallen had, kwam het eerste beter voor de dag. Aanvallend werden goede kansen gecreëerd en kon vaker herhaald worden. Maar doelpunten bleven uit. Da’s is deze periode een beetje de “makke” van het eerste. Volgens trainer Dennis vliegen de goals op de training er vanuit alle hoeken in. In de wedstrijd, onder stevige verdedigende druk is dat dus lastiger voor het eerste.

In de tweede helft ging Wageningen door waar het gebleven was. Scoren! Bij 19-3 scoorde Evelien van afstand 19-4. Mooi te zien dat Evelien deze wedstrijd vaak snel tot schot kwam. Daar waar ze de afgelopen wedstrijden te veel tijd nam om tot schot te komen, pakte ze vanmiddag door. Als ze hiermee doorgaat en dat kan ze, dan gaat ze ook veel scoren. 

Via 20-4 en 20-5 (slimmigheidje onder de korf Wouter) liep Wageningen verder uit naar 25-5. Tygo ingevallen voor de moegestreden Sam maakte er van afstand 26-6. De laatste minuten scoorden Wouter en Jorg nog voor Antilopen en Wageningen bepaalde de eindstand op 29-8.

Twee minuten voor tijd kreeg Wouter een publiekswissel. De spelers van Wageningen en de supportersclub van Wageningen, De Wajo’s, gaven Wouter een mooie rokerige hulde voor zijn jaren in Wageningen.

Natuurlijk is het een zeer afgetekende verliespartij. Dat mag tegen zo’n sterke tegenstander. In vergelijk met de vorige verliespartij tegen Spirit had deze wedstrijd veel meer positiefs om op terug te kijken. Wageningen nam de wedstrijd serieus maar nam ook Antilopen/Bloemendal Bouw 1 serieus. Daardoor werd het een sportieve wedstrijd met respect voor elkaar. Het eerste creëerde aanvallend veel meer kansen waarbij ze “vergaten” zichzelf te belonen met meer doelpunten. Volgende week komt Wageningen op bezoek in Leusden. Het is te hopen dat Antilopen deze week een steile leercurve heeft en Wageningen beter bij kan houden.

Meer recent nieuws
8 mei 2025
16 mei: Trefbal & bios voor de jeugd
Van buiten trefbal spelen naar binnen bioscoop avond.
8 mei 2025
Antilopen/Bloemendal Bouw 1 verliest met grote cijfers van Spirit 1
Afgelopen zaterdag speelde Antilopen/Bloemendal Bouw 1 haar eerste wedstrijd van de voorjaarscompetitie in de Ereklasse. Het eerste ging op bezoek bij Spirit uit Voorthuizen.
6 mei 2025
Pasfotodag
Laat je pasfoto én een teamfoto maken op 10 mei tussen 10-16 uur.