Wat een mooie afsluiting van het seizoen 2025/2026. Met maar liefst negen kampioenen kunnen we terugkijken op een jaar vol sportieve hoogtepunten. Naast Antilopen 1 werden ook de J1, J4, J7, J10, J13, J15, J16 en J17 kampioen. Een geweldige prestatie van spelers, trainers, coaches en alle vrijwilligers die hieraan hebben bijgedragen.
Een geweldige prestatie
Maar eerst natuurlijk Antilopen 1. Het eerste team heeft een geweldige prestatie neergezet door na het kampioenschap in de zaal nu ook op het veld kampioen te worden. In de kampioenswedstrijd liet Antilopen zien waarom het dit seizoen de sterkste ploeg van de overgangsklasse was. Met verzorgd spel, veel energie en een sterk fysiek optreden lag het niveau voor tegenstander Animo simpelweg te hoog. De wedstrijd werd dan ook overtuigend gewonnen met 24-15. Met vertrouwen in eigen kunnen wist de ploeg het hele veldseizoen ongeslagen te blijven. Ook in de moeizamere wedstrijden bleef het team rustig en gefocust, wat uiteindelijk leidde tot een meer dan verdiende titel.
Dennis kijkt tevreden terug: “Het kampioenschap was het doel en in dat doel zijn we geslaagd. Al bleek gedurende het seizoen wel dat we het moeilijk vinden om zelf een wedstrijd te maken. Gelukkig is dat volgend seizoen waarschijnlijk een stuk gemakkelijker als we uitkomen tegen kwalitatief sterkere tegenstanders. Dat zorgt ervoor dat we zelf meer getriggerd worden het beste uit onszelf te halen. Ik kijk fris naar het volgende seizoen waar ik vol goede moed de uitdaging in de hoofdklasse op het veld en de overgangsklasse in de zaal aan ga.”
Het mooie nieuws is dat alle spelers van Antilopen 1 ook volgend seizoen actief blijven. Daarnaast sluit Kjell weer aan bij de staf. Ook Franny en Marèl gaan met veel enthousiasme verder als trainers van Antilopen 2.
Over Antilopen 2 gesproken: het tweede wist op de laatste speeldag knap degradatie te ontlopen en sloot daarmee een uitdagend seizoen toch positief af. Voor de U19 zat een kampioenschap er helaas net niet in, maar ook daar overheerst trots. Onder de bezielende leiding van Irene en Tygo heeft deze groep de afgelopen twee jaar een enorme ontwikkeling doorgemaakt.
Een nieuwe koers
De vele jeugdkampioenschappen kunnen we bovendien niet los zien van de koers die de JTC en alle jeugdtrainers de afgelopen jaren hebben ingezet. Meer aandacht voor opleiding, ontwikkeling en samenwerking begint duidelijk zijn vruchten af te werpen. Dat maar liefst acht jeugdteams kampioen zijn geworden is daar misschien wel het mooiste bewijs van. Een groot compliment aan iedereen die hieraan heeft bijgedragen.
Tot slot nog een oproep, nieuwe spelers zijn van harte welkom. Of je nu ambitie hebt om op selectieniveau te spelen of gewoon op zoek bent naar een leuke vereniging met sportieve uitdagingen en gezelligheid, bij Antilopen is altijd plaats voor enthousiaste korfballers.
Met negen kampioenen, een bloeiende jeugdopleiding en een eerste team dat klaar is voor een nieuw avontuur op een hoger niveau, kijken we met trots terug op dit seizoen en vol vertrouwen vooruit naar het volgende.